Başkent Kişisel Eğitim

KİŞİSEL İMAJ YÖNETİMİ

İletişim halinde olduğumuz bireylerin hafızalarına kattığımız izlenimler ne kadar doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Aynaya baktığımızda kendimizi görüyorsak ve başkaları ile iletişim halindeyken de tamamen onları görürüz. Yaşamın her evresinde mutlaka insanlarla iletişim halinde olduğumuzdan dolayı imaj yönetimi de tamamen kendi kararlarımıza bağlıdır. Kişisel imaj yönetimi ise mutlaka bir uzmanın yardımıyla olacaktır.  Bu konuda eğitim alan kişiler bir insanın yeniden doğmasına yardımcı olmaktadır. Kişisel imaj yönetimi için alınan eğitimler istihdam alanı sağlar.

İmaj Yönetimi Nedir?

Bireylerin kendini dış dünyaya kanıtlamasına ve fiziksel açıdan göstermesiyle imaj yönetimi görevini bu şekilde yapmıştır. İmaj yönetimi, insanlara kendimiz ile ilgili tüm izlenimleri olumlu ya da olumsuz şekilde yaratma anlamını taşır. Kişi olarak sahip olunan tüm fiziksel özelliklerimiz ve karakterimiz doğuştan geldiğinden dolayı bazı özelliklere destek vererek daha özel olmalarını sağlamaya ise imaj yönetimi adı verilir. Kişisel imaj yönetimi ise eğitimler neticesinde ortaya çıkar. İmaj yönetimi eğitimi için bireyler özel merkezlere başvuru sağlayarak kaliteli eğitimin ilk adımını atmış olurlar.

Kişisel İmaj Yönetimi Kimler İçin Kullanılır?

Günümüzde genellikle liderler ve yöneticilerin imajı güçlü olmalıdır. Kendilerini ve zevklerini göstermenin en doğru yolu kişisel imaj yönetiminin sunduğu olanakları kullanmaktır.  Konuşma, jest ve mimikler, kıyafet tercihi, renk uyumu ve fiziksel ve ruhsak açıdan her detayın bir düzene konulduğu kişisel imaj alanı birçok kişi tarafından önem sağlar. İmaj yenilemek veya var olan görsel imaja yenisini eklemek için herkes bu sektörden istediği an yararlanma hakkına sahiptir. Üst düzey yöneticiler, başkanlar, görevi gereği sürekli değişmek zorunda kalanlar imaj yönetimi için uzmanlardan destek alırlar. Ayrıca meslek hayatına yeni adım atanlar için imaj yönetimi kuralları daha çok kullanılmaktadır.

Kişisel İmaj Yönetim Eğitiminin Amacı

Kişisel imaj yönetimi liderler ve yöneticilerin fiziksel duruşlarını, doğru renklerin seçilmesini, sözlü veya sözsüz iletişimle seçilen doğru sözcüklerin kullanılması ve algıda imajın var olmasıyla ilgilenen uygulamalar eğitimin amacını göstermektedir.  Kurumsal imaj yönetiminin amacı kişilerin birçok dalda görev yapan kişilerin hayatına dokunmak ve fiziksel açıdan onları baştan aşağı değiştirmektir. Kişisel imaj eğitimi için öngörülen kurallar çerçevesinde bir düzen oluşturulur. 

İmaj Yönetiminin Faydaları

İmaj yönetimi eğitimlerinde ilgili adaylara ilk önce algılama, algı, beden dili, ses tonu, renk uyumu ve doğru kıyafet tercihi gibi detaylar verilerek yarar sağlanır. Kişisel imaj yönetiminin faydası ise tamamen kişilerin beden dillerini güçlendirecek tüyolar vermek, renklerin doğru kullanılmasıyla ilgili detaylandırmak, güçlü imaja sahip olmak isteyen yöneticilere destek vermek amaçlıdır.   Özel eğitim kurumlarında kişisel imaj yönetimi ile ilgili bilgileri çok eğlenceli bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Kişisel İmaj Yönetimi Eğitimleri Ne Kadar Sürer?

Genel anlamda imaj yönetimi dersleri belli ve aynı tarz konuları içerdiğinden dolayı ortalama verilen eğitim süresi 10 saattir.  Kurumun ihtiyaçlara göre yaptığı programlar neticesinde eğitim süreleri uzayabilir veya duruma göre azaltılabilir. Kişisel imaj yönetimi aynı zamanda görsel dayalı bir merkez oluşturduğundan dolayı eğitimler de tecrübeli uzman eğiticiler tarafından verilmektedir. 

Kişisel İmaj Eğitiminin İçeriğindeki Konular

Kişisel imaj eğitimleri belli başlı konular içermektedir.  Aşağıda belirtilen konu başlıkları üzerinden yapılacak eğitim seansları sonunda adaylara verilen sertifika onların imaj yönetimi konusunda istihdam sahibi yapacaktır.  Günümüzde imaj yönetimi alanında çok sayıdaki birey özel olarak bu işi yaparak meslek sahibi olmuştur. Bu dalda alınan eğitimler yüzlerce kişinin yaşam tarzına özel olarak dokunuşlar yapabilmek, her iki tarafında mutlu olmasını sağlamaktadır.  Kişisel imaj eğitiminin ders başlıkları;

İmaj yönetimi ve Genel Kapsamı

Kişisel İmajın Öğeleri

İmaj Yönetiminin İş Yaşamına Katkısı

Kişisel İmajın Gücü

İmaj Yönetiminde Beden Dili

Tüm Renklerin Uyumu ve Dili

Kişilerde Giyim ve Aksesuar

İmaj Yönetiminde 10 altın kural ile eğitimler sürekli ve detaylı şekilde yapılmaktadır.  Kişisel imaj yönetimi eğitimleri için kurs merkezlerinden destek alınabilir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat