Başkent Kişisel Eğitim

YÜZ PİLATESİ

Vücudun en göz önünde olan bölgesi yüz, geçen zamana ve kullanılan kozmetik ürünlerine karşı yaşlanma belirtileri gösterir. Kırışıklıklar, lekelenmeler ve derin çizgiler halinde ortaya çıkan yüzün deformasyonları son yıllarda sıklıkla kullanılan yüz pilatesi ile daha genç ve parlak durmaktadır. Yüz pilatesi uygulamalarını yapmak için özel bir sertifikaya sahip olmak gerekir.  Yüz pilatesinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar da yer alır.

Yüz Pilatesi Nedir?

Genel anlamda bakıldığında pilates vücudun şekillenmesi ve sıkılaşması için yapılan egzersiz programıdır. Pilates kan dolaşımını etkilediğinden vücudun daha dinamik olmasını sağlar. Yüz pilatesi de genel pilates gibi yüzün daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlayarak özel bakım programıdır.  Yüz pilatesi, direk cilde uygulanan ve belli seanslar eşliğinde uzmanlar tarafından yapılır. Yurtdışında hanımlara yaygın olarak yapılan yüz pilatesi, Türkiye’de yavaş yavaş kendini göstermeye çalışmaktadır. Bu şekilde yaygınlaşan bu pilates türü kısa sürede sonuç vermektedir.

Yüz Pilatesi Nasıl Yapılır?

 Yüz kasları gün içerisinde en çok kullanılan kas çeşididir.  Konuşma, gülme, kızma ve ağlama gibi duygularda şekilden şekle giren yüz cildi kasılır veya gevşer. Bu durumda en doğru yöntem ağrısız , sızısız yüz pilatesi kullanmak olmalıdır.  Yüz pilatesinin en önemli özelliği, tek seansta bile mükemmel sonuçların alınabileceğidir. Güzellik uzmanları ve bu sektörde yer alan profesyonel bireyler, yüz pilatesini yapmadan önce ön bir değerlendirme yapar.  Kaşları kaldırmak için, baş ve boyun kısmına uygulanan basılar derinin elastikliğini arttıracak ve daha gergin bir yüze kavuşacaklardır.

Yüz Pilatesinin Amacı Nedir?

Sarkmalara karşı uygulanan yüz pilatesi, tamamen daha genç görünmek için yapılan bir uygulamadır. Yüz, boyun bölgesinde yaşlanmaya veya genetik faktörlere bağlı oluşan kırışıklıklar ve çizgiler özel parmak hareketleriyle birkaç dakika sonrasında tamamen kaybolacaktır.  Bu teknik ile yapılan yüz pilatesi dudak ve göz çevresine verilen komutlarla kasların daha gergin olmasını sağlar. Bu uygulamadaki en etkili amaç, daha gergin ve daha parlak bir cilde kavuşmaktır. Dudak üstü alanın daha çabuk kırıştığı varsayılırsa yüz pilatesinin en fazla uygulanacağı yerin burası olduğu söylenebilir.  Düzenli ve sistemli yapılması yüzün yaşlanmadan daha çok gençleşerek kalmasına destek olmaktadır.  Güzellik adına yapılan ve dünyaca ünlü bu uygulamayla daha parlak bir cilde kavuşmak artık hayal olmayacak

Yüz Pilatesi Kimler Tarafından Yapılır?

Yüz pilatesi uygulanırken mutlaka bu dalda eğitim alan kişilerce ve güzellik uzmanları tarafından yapılması gerekir. Yüz pilatesi eğitimi için verilen programlara katılan bireyler sonunda alacakları özel sertifikalarla yüz pilatesi yapmaya hak kazanırlar. El ve sistemli hareketlerle kontrol altında tutulan yüz pilatesi, tecrübeli kişilerce yapılması önerilir. Yanlış veya eksik uygulama cildin daha geç düzgünleşmesine sebep olacaktır.  Güzellik uzmanları ve bu alanda eğitim gören herkesin katıldığı derslerden sonra yapabileceği bir işlemdir.

Yüz Pilatesi Nerede Yapılır?

Güzellik adına meslek sahibi olmak isteyenler özel merkezlerde alacakları pilates derslerinden sonra farklı iş alanlarında veya kendilerine ait yerlerde yüz pilatesi uygulamasını yapma hakkına sahip olurlar.  Yüz kısmının daha çabuk deforme olmasından dolayı özel merkezlerde ve pilatese uygun olabilecek alanlarda yapılması gerekir.  Yüze ritmik vuruşlarla yapılan bu uygulama doğru şekilde yapıldığında kesin ve doğru sonuçlar vermektedir. Yüz pilatesinde mimiklerin kullanış alanlarına göre uygulamalar farklı boyutta yapılır. Gerdirme, burma, çekme, yumuşatma ve daha birçok farklı yöntemlerle yüz pilatesi özel güzellik merkezlerinde ve sağlık kuruluşlarında uygulanır.

Yüz Pilatesi Eğitim Kurslarının Önemi

Güzelliğe dair birçok alanda iş sahibi olmak isteyenler yüz pilatesi eğitimi ile bilgi alanlarını genişleterek birçok kişiye fayda sağlamaktadır. Özel eğitim merkezlerinde verilen pilates dersleri kişilerin istihdam edilmesine olanak tanır.  Kurslar aracılığı ile onaylı sertifikalarla yüz pilatesi dersleri verilerek hanımların daha güzel ve çekici olmaları sağlanır.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat