Başkent Kişisel Eğitim

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

Bir toplumun en önemli ve değerli yapı taşı ailedir. Anne, baba ve çocuklardan oluşan çekirdek ailenin huzurlu, mutlu, aynı zamanda sağlıklı olabilmesi için ilişkilerinin güçlü ve dinamik olması gerekir. Ancak, bazı dönemlerde yaşanması istenmeyen problemler ortaya çıkabilir.  Evlilik, ayrılık ve boşanma süreçlerinde aile bireylerinin psikolojisini belirli bir seviyede tutmak ve ailenin tekrar eski huzurlu günlerine dönmesini sağlamak için aile danışmanlığı eğitimi alınması zorunludur. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı alınacak sertifika için gerekli bazı adımların atılacağı unutulmamalı ve tamamı yerine getirilmelidir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kurum tarafından verilen aile danışmanlığı eğitimi sonunda alınacak sertifika,  kursiyerlere iş istihdamı alanında fayda sağlayacak ve aile birliği sağlam temellere dayandırılmış olacak.  Aile içi iletişimin daha akıcı ve daha uyumu olmasını sağlamak için aile danışmanlığı sertifikası ek faaliyetlerde gerek duyulmaktadır. Bu kapsamda yakın geleceğin temellerinin atılması için aile danışmanlığı sertifikası size birçok dalda kazanç sağlayacaktır.  Kendilerine ait danışmanlık merkezi açarak gelir sahibi olabilirler.  Tamamen ek kazanca sahip olarak ekonomik açıdan daha güvenli geleceğin olabilmesi için çaba sarf etmektedirler.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim Süresi

Aile danışmanlığı mesleği, son yıllarda sayısı oldukça artan bir istihdam sahasıdır.  Bu görevi yapabilmek için alınacak eğitimlerin süresi de önem arz eder. Alanında tecrübe sahibi olan bu kursta, aile danışmanlığı sertifikası eğitim süresi toplam 464 saat olarak belirlenmektedir. Detaylı şekilde vermek gerekirse; 458 saat video eğitimi ve 16 saat kadar yüz yüze eğitim(katılım zorunluluğu bulunmamaktadır) dersleri akıcı bir şekilde verilmektedir.  Genel olarak eğitimlerimiz uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Kayıt Olurken İstenilen Belgeler

Aile danışmanı olabilmek için belirli bir eğitimden geçme zorunluluğu bulunmaktadır. Kursumuza kayıt yaptırırken yanınıza alacağınız önemli belgeler:

  • Diploma fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İki adet fotoğraf olarak belirtilmektedir

Sertifikalarımız hazırlanma sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı kalitesiyle, hak kazanan kursiyerlere elden teslim şeklinde verilecektir.  Eğitimi başarıyla bitirenler aile danışmanlığı sertifikasını alabilirler ve açık olan boş kadrolara yerleştirilebilirler.  Birçok kişi tarafından edinilecek bu sertifika aile birliğinin önemini anlayıp karşısındaki aile üyelerine anlatacaktır. Bu konuda sistemli çalışmalarımız neticesinde birbirinden değerli ailelerin sorunları görüşülüp mutlu sona ulaştırılır.

Aile Danışmanlığı Eğitimine Kimler Başvurabilir?

Aile danışmanlığı sertifikası için planlanan programlar kişilerin daha çabuk öğrenmesine yol açar. Kısa sürede alınacak bu sertifikayla iş alanı daha fazla genişleyecektir.  Eğitime başvuru yapabilmek için bazı meslek grupları bu anlamda hak kazanmış olur. Aile danışmanlığı eğitimine katılmaya hak kazanan meslek sahipleri bu konuda kendilerini şanslı hissetmektedirler. Sertifikayı almak için önem taşıyan meslek dalları;  Çocuk gelişim uzmanları, psikologlar, sosyologlar, Sosyal hizmet uzmanları ve yardımcıları, uzman, asistan ve pratisyen hekimler,  aktif görev yapan hemşireler, psikoloji danışmanlık ve rehberlik öğretmenleridir.  Belirtilen bu bölümlerin son sınıfında okuyan öğrenciler planlı bir program neticesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yönetmeliği uyarınca aile danışmanlığı sertifikasını kolaylıkla alabilecekler. Kursumuzda verilen eğitimler sonucunda alınan bu sertifika gelecek nesillerinde daha bilinçli ve özel yetiştirilmesini sağlamaktadır. Aile içi olumsuzluklarında tamamen giderildiği anlamına gelmektedir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat