Başkent Kişisel Eğitim

SPİNNİNG EĞİTİMİ

Kaliteli ve uzun yaşam için sporun hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir.  Koşu, yürüyüş, fitness ve son olarak spinning ile daha dinamik ve sağlıklı bir vücuda sahip olunabilmektedir. İnsan vücudunun gereksinimlerinden olan gıda, uyku ve spor vazgeçilmez bir ekiptir. Özellikle spor salonlarında yapılan egzersizler kişilerin daha sağlıklı olmalarına yardımcı olur.  Son günlerin en rağbet gösterilen spor dalı ise spiinningdir.  Bu spor dalıyla ilgilenen kişiler yaşam kalitesini daha üst seviyelere çıkarır.

Spining Nedir?

Son zamanların modası olan spinning, spor salonlarında veya evlerde bisiklet egzersizi olarak yapılmaktır. Tüm vücudun aynı anda çalışmasına yardımcı olan spinning ile daha enerjik bir bünyeye sahip olunur.  Spinning antrenmanları özel hocalar eşliğinde ve gerekli kurallar çerçevesinde yapılır.  Popüler müzikler eşliğinde belli ritimlerle yapılan bisiklet egzersizleri kişilerin hayatında bir renk olarak kalacaktır. Bu spor dalı tepeden tırnağa çok faydalı bir spor dalıdır. Özellikle hanımlar tarafından çok beğenilmekte olup, kilo vermek için ideal bir yöntem olma özelliği taşır.  Spinning herkes tarafından çok net bilinmese de özellikle hanımların tercih ettiği bir spor dalıdır. Tamamen bisiklet ve benzeri aletlerin kullanımıyla yapılan spor,  yağ yakmada çok etkilidir. Tempolu şekilde yapılan spinning sayesinde bireyler kendilerini daha iyi hissedecekler.

Spinning Nasıl Yapılır?

merkezlerinde yapılan antrenmanlar sırasında yavaş yavaş başlayan bisiklet sürümü deneyimli hocaların katkısıyla hızlı ve tempolu şekilde yapılır.  Spor salonlarında yer alan mekanik bisikletler ile yapılan spinning yaşamın daha sportif olarak devam etmesini sağlar. Spinning antrenmanları ortalama 40 dakika sürer. Arada mola verilerek uygulanan bu spor dalı kişilerin daha sağlam bir bünyeye sahip olmalarına yardımcı olur.  Sabit şekilde duran bisikletlerin belirli bir tempoda kullanılmasıyla yapılan spor dalıdır.  Tırmanma veya düzlükte bisiklet sürme gibi aşamaları olan spining, Türkiye’de yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Spinning Eğitimi Nasıl Olur?

Ritmik hareketlerle yapılan egzersiz programına spinning adı verilirken bu sporu yaptırmak içinde özel bir eğitimden geçmek gerekir.  Spinning hocaları belirli bir zaman diliminde aldıkları eğitimler neticesinde sertifika sahibi olurlar. Spinning eğitmenleri spor alanlarında ve spor ile ilgili her yerde görev yapabilme hakkına sahip olurlar. Uluslararası belgeye sahip olduklarından dolayı her şehir ve ülkede çalışma fırsatı bulabilirler. Spinning eğitimi ortalama 2 ay kadar sürer ve sonunda onlıne sınavla değerlendirmeye alınır. Sınavı geçen eğitmen adayları görevini yapmaya başlarlar.   Sporculara daha sağlıklı bir yaşam vermek için sürekli olarak kendilerini geliştirirler.

Spinning Faydaları Nelerdir?

Spinning rutin olarak bisiklet sürme egzersizi olduğundan kişilerin kilo vermelerinde en büyük yardımcıdır. Yağ oranı düzenli şekilde azaldığı için vücut şekle girer ve hareket kabiliyeti daha fazla olur.  Spinning egzersizi bisiklet üzerinde yapıldığı için sistemli bir şekilde ilerler. Fazla kilolardan kurtulmak ve kalp sağlığını korumak için bu egzersiz programını her gün yapmak veya yaptırmak en doğru karardır. Sağlıklı ve dinamik bir yaşam için spinning spor dalı oldukça faydalıdır. Spinning spor dalı daha iyi uyumayı sağlarken bireylerin daha mutlu olması sağlanır. Özel hocalar tarafından verilen kurallarla sporun en özeli bu şekilde yapılmaktadır.

Spinning Eğitimini Kimler Alabilir?

Spinning eğitimi alabilmek için spor alanından mezun olanlar, sağlıklı yaşam ile ilgili kişiler ve spinning tarzı spor dalına yakın olanlar bu eğitimi istedikleri kurumlardan alabilirler. Tam donanımlı bir hizmet için egzersiz programları yakından takip edilmelidir. Modern hayatın en önemli spor dalı olan bu tarz ile baştan aşağı yenilenerek kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz.  Hayatına fark katmak hem spor yapmak hemde yaptırmak isteyenler gerekli koşulları sağladıklarında eğitim merkezlerine kayıt yaptırarak anında derslere başlayabilirler.   Spinning eğitiminden sonra birçok spor alanında istihdam sağlanabilir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat