Başkent Kişisel Eğitim

HOLİSTİK BESLENME EĞİTİMİ

Vücudumuzda her şey mükemmel bir denge içindedir. Eğer bir şeyler ters gitmeye başlarsa vücudumuz buna sessiz kalmaz, hemen bize uyarı vermeye, sinyaller (semptomlar) göstermeye başlar. Bizim tek yapmamız gereken hemen onları görmek ve izini sürmektir.

Vücut bir bütün olarak çalışır; tek bir organizmadır. Organlar ve diğer bileşenler birbirinden ayrı değildir. Bir semptom baş gösterdiğinde bir şeylerin dengesiz olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini bize bildiren vücudumuzdur. Bu teorinin bir önermesi vücudumuzun bir parçası düzgün çalışmadığında vücudun bütününü etkilemesidir.

Holistik Beslenme Eğitimini Neden Almalıyım?

Enerji tıbbının temelleri ve titreşim yani rezonans ile ilgili bilgileri ile size danışanların zayıflama, şişmanlık, yeme, içme ile alakalı tüm bozukluklarda ki gibi durumlarda nasıl kullanacağını öğreneceksiniz ve uygulatabileceksiniz. Sağlıklı yaşam yollarını bir diyetisyen olarak danışanlara yeni metot ve yöntemlerle verebileceksiniz. Tedavi edilmez denilen bazı olayların nasıl çözümlenebildiğini öğreneceksiniz ve sadece kendi mesleki gelişiminiz için değil, danışanlarınıza da diyet, şifa ve sağlıklı yaşam ile ilgili yardım almasında da rahatlıkla yardımcı olabileceksiniz. Okulda öğretilen öğretilerin dışında çok farklı bakış açısı kazanacak ve kendinizi geliştireceksiniz.

Holistik Beslenme Sertifikası Eğitim Süresi

Holistik Tıp, son yıllarda sayısı oldukça artan bir istihdam sahasıdır. Bütüncül yaklaşım (Holistik Tıp) ilkelerini benimsemiş ve uygulayan, dünyada yayılmakta olan bütünsel sağlık akımının uygulayıcısıdır. Bu görevi yapabilmek için alınacak eğitimlerin süresi de önem arz eder. Alanında tecrübe sahibi olan bu kursta, Holistik Beslenme eğitim süresi toplam 2 ay olarak belirlenmektedir. Detaylı şekilde bilgi vermek gerekirse; eğitim 2 ay uzaktan veya 2 gün bol uygulamalı süpervizyon yüz yüze şeklinde dersleri akıcı bir şekilde verilmektedir.  Genel olarak eğitimlerimiz uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Kayıt Olurken İstenilen Belgeler

Holistik Beslenme Eğitimi için kursumuza kayıt yaptırırken yanınıza alacağınız önemli belgeler:

  • Diploma fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İki adet fotoğraf olarak belirtilmektedir

 Eğitimi başarıyla bitirenler Holistik Beslenme Sertifikasını alabilirler ve iş hayatına atılabilirler. Birçok kişi tarafından edinilecek bu sertifika ile bireyleri istedikleri hedeflere ulaştırarak daha sağlıklı bir toplum meydana getirebilirler.

Holistik Beslenme Eğitimine Kimler Başvurabilir?

Diyetisyen olarak mezun olmuş 300000 kişi mesleki anlamda gelişimine devam edecek ve farklı güncel bilgileri alabilecekler. (hedef öncelikle diyetisyenler) Hizmet içi eğitim gibi bu eğitim ile danışanlarınıza bilinçli bir yönlendirme yapmak,doğru çözüme ulaşmak alanında bilgi sahibi olucaksınız. Diyetisyenlerin yanı sıra tıp hekimleri, hemşireler ve tamamlayıcı tıp ve şifa konusuna ilgi duyan kişiler de katılabilir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat