Başkent Kişisel Eğitim

EĞİTİM KOÇLUĞU SERTİFİKASI

Öğrencilerin okul yaşamında belirledikleri hedefe gitmeleri için sistemli bir yol tercih etmeleri gerekir. Bu süre içerisinde ders çalışma saatleri, sınav motivasyonu ve ders çalışırken nelerin yapılması gerektiği gibi konular eğitim koçları tarafından belirlenir. Ebeveynler, çocuklarının okul hayatında onlara destek olmaları için eğitim koçlarından destek alırlar. Profesyonel destek sayesinde öğrencilerin hayata bakış açılarını değiştirmek adına eğitim koçları sorumluluklarını tecrübeyle bütünleştirip gençlerin yanında olarak ışık tutarlar.  Son yıllarda yaygın olarak yapılan eğitim koçluğu ne anlama gelir?

Eğitim Koçu Nedir?

Eğitim koçu, okul hayatına devam eden bir öğrencinin hedefindeki mesleğe ulaşırken yapılacak köklü değişiklikler, okul hayatında yol gösterici olma ve ders saati dışında diğer ufak problemleri de çözebilen en samimi arkadaştır. Sınavlarda başarıya gitmenin en kestirme yolunu gösteren, verimli ders çalışma saatlerinin belirlenmesi ve başarının anahtarını bulmada destek olan eğitim koçları bu konuda tüm deneyimlerini aktaran eğitmenlerdir. Eğitim koçları, başarıya giden yolda bireyin istikrarını ölçerek her zaman onun yanında olmaya çalışır. Bu mesleğe sahip olabilmek için ise eğitim sertifikası alabilmek en önemli şarttır.  Çağdaş eğitim seviyesini korumayı hedefleyen ve her öğrencinin bir tarzı ve algısı olduğunu çok iyi düşünen eğitim koçları bu alanda bilgilerini aktarır.

Eğitim Koçlarının Önemli Görevleri Nelerdir?

Öğrencinin kendini tanımasında ve var olan becerisini tartmasında yardımcı olurlar.  Kendine seçtiği hedefe gitmek için kararlı olmasını ve bu yolda yapması gerekenlerin farkına varmasında destek olurlar. İstek ve ihtiyaçlarını doğru şekilde tespit edip uygulanması gerektiği konusunda yönlendirirler. Öğrencilerin sürekli sınırlanan ve kösteklenen düşüncelerden arındırıp daha özel ve doğru kararların verilmesinde yardımcı olurlar. Etkin ders çalışmanın nasıl olabileceği konusunda bilgi paylaşımı yaparlar.  Ders çalışma esnasında zamanın daha kaliteli geçmesini sağlamaktadır.  Öğrencilerin ders dışında ailesi ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini ölçerek eksik kalan tarafları tamamlamalarına destek olurlar.  Derslerin eğlenceli geçmesi ve daha anlaşılır olabilmesi için verecekleri minik tüyolarla öğrencinin motivasyonunu artırırlar. Eğitim ve öğretim hayatlarında birçok noktaya sihirli değnekleriyle dokunan eğitim koçları seviyelerine göre başarı merdivenlerini sürekli çıkarak doğru yerde olduklarını gösterirler.

Eğitim Koçu Sertifikasını Kimler Alabilir?

Genel olarak belirli yaştaki öğrencilere derslerinde ve eğitim hayatlarında başarılı olabilmeleri için sistemli bir şekilde yapılan seanslar sonucunda elde edilen verim, eğitim koçlarının başarısını gösterir. Bu başarı ise alınan eğitimler sonucunda kazanılan sertifikayla belgelenmiş olmaktadır. Belirlenen eğitim merkezlerinde hak edilen sertifikalar eğitim dünyasının kalitesini arttırır. Eğitim koçu sertifikasını alabilecek meslek grupları ve kişiler;

  • Psikolojik Danışmanlar
  • Eğitmenler
  • Rehber Öğretmenler
  • Psikologlar
  • Öğrenci ve Aile Konusunda Uzman Olmak İsteyen Kişiler
  • Sağlık Çalışanları
  • Kişisel Gelişim Alanında Çalışmak İsteyen kişiler Bu meslek gruplarında görev alan veya okuyan öğrenciler eğitim koçu sertifikasını özel eğitim merkezlerinin verdiği eğitimlerle alabilirler. Ayrıca bu sertifika için en az lise mezunu olması şartı aranan nitelikler arasındadır.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Almak için Nereye Başvurulur?

Okul hayatı içerisinde dersleri ve sınavları başarılı bir şekilde geçirmek isteyen öğrencilerin en yakın dostu eğitim koçlarıdır. Öğrencilerin okul hayatında ki köklü değişiklikler için eğitim koçları özel programları sayesinde sistemli olarak başarı kapısını aralamakla görevlidir. Eğitim koçluğu sertifikası için özel eğitim merkezi kurslarına belirli bir ücret karşılığı kayıt olma şartı aranır. Eğitim koçluğu sertifikası Riccon Swiss Academy onaylıdır.

Eğitim Koçluğu Sertifikasının Kullanım Alanları

Öğrencilerin veya sınava hazırlanan tüm öğrencilerin yanında olan ve ders çalışma tekniklerini öğretirken aynı zamanda kişiliklerinin oturmasına da yardım eden, eğitim koçları aldıkları sertifikayla birçok kurumda ve kuruluşta meslek sahibi olabilirler. Eğitim koçları özel okullarda, eğitim kurumlarında, rehabilitasyon merkezlerinde ve psikoloji ile ilgilenen tüm alanlarda istihdam sağlanmaları için ortam hazırlanır.  Eğitim verecekleri bireylerin hayatlarında önemli bir paya sahip olan eğitim koçları düzenli ders saatlerine uyarak önemli derecede fayda sağlarlar.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat