Başkent Kişisel Eğitim

FİTNESS EĞİTİMİ

Sağlıklı bir yaşamın olabilmesi için sporun önemi ve değeri oldukça büyüktür.  Bu açıdan bakıldığından sporun bir dalı olan fitness ise özel merkezlerde kişiye uygun olarak programlanan bir alandır. Birçok kişinin her geçen gün rağbet gösterdiği fitness seansları, kişilere hem fiziksel hemde ruhsal açıdan birçok fayda sağlamaktadır.

Fitness Nedir?

Dünyada oldukça gelişmiş bir spor dalı iken ülkemizde de yavaş yavaş benimsenmeye başlayan fitness, kişilerin fiziksel yapılarına göre hazırlanan bir program türüdür. Sistematik olarak tasarlanan spor aktiviteleri çeşitli aletlerin yardımıyla yapılarak kişilerin vücut yapılarını daha düzgün hale getirir.  Fitness eğitimlerine düzenli katılan kişilerin ise kısa sürede daha fit ve dinamik bir bünyeleri olacaktır. Fitness derslerinin aması tamamen budur.

Fitness Eğitim Sertifikası Almak için Neler Yapılması Gerekir?

Daha enerjik bir yaşam için fitness eğitimini hayatından çıkarmayanların tek tercihi bu alanda eğitimli kişilerle çalışmak olacaktır. Fitness eğitim sertifikası olmayanlar bu meslek dalına hiçbir spor merkezinde veya ilgili alanlarda ulaşma şansı yakalayamaz.  Özel spor merkezlerinin fitness bölümlerinde alınan özel eğitimlerden sonra 18 yaşından büyüklerin bu alanda sertifika edinmeleri uzman hocalar tarafından sağlanır.   Fitness kurslarına kayıt yaptıran kişilerin sertifika alana kadar birçok değerlendirmeden geçip uygunluk almalarıyla kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olabilirler. Fitness eğitim sertifikasına sahip olan sporcular özel yetenekleriyle bu hizmet için hazır oldukları açıkça ifade edilebilir.

Fitness Eğitimleri Ne Kadar Sürer?

Fitness eğitim sertifikası için başvuran tüm kişiler kurs tarafından hazırlanan programa uymak zorundalardır. Fitness eğitim sertifikası için en az 2 gün süreyle yüz yüze ve uzaktan eğitim şekilleriyle bu belgenin alınması daha kolaylaşır.  Özel eğitim kurslarından verilen fitness eğitimleri belirli bir sistem üzerinden gerçekleşmektedir.   Fitness eğitim kursiyerleri düzenli derslere katılmaları sonucunda fitness antrenörlüğü belgesini almaya hak kazanırlar. En az 2 gün süreyle kesintisiz fitness eğitimleri devam etmektedir. Onaylı eğitim sertifikalarıyla uygun olan her spor merkezinde istihdam sağlanma şansı her zaman vardır.

Fitness Eğitimi İçin Hangi Okullardan Mezun Olmak Gerekir?

Hayatının merkezinde sporu hiç çıkarmayanlar, son yıllarda özellikle fitness alanında fayda sağlar.  Bu alanda eğitim verme seviyesine gelmek için eğitimlerden geçmek ve sertifika sahibi olmanın dışında belirli yüksekokullarını da bitirmek gerekir.  Üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksekokulu bölümleri ve spor bilimleri fakültelerinden mezun olmak şartı gerekir. Ayrıca bu alanda antrenörlük kurslarına katılmanın diğer bir şartı ise en az lise ve dengi okulların mezun olunması gerekir.

Fitness Antrenörlüğü İçin Gerekli Belgeler

Bu özel eğitim kursları aracılığı ile kursiyerlerden bazı evraklar talep edilmektedir. Genel olarak istenen belgeler;

  • Vesikalık fotoğraf
  • Lise ve dengi okul diploma  fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat