Başkent Kişisel Eğitim

İNSAN KAYNAKLARI SERTİFİKASI

Günümüzde birçok firma mal ve hizmet üretirken aynı zamanda bu üretilen malları pazarlamada ve yapının gerekli olan organizasyon alanında insan kaynakları sektörüne ihtiyaç duyar.  Halkla ilişkiler ve tüm işe alım süreçleri kapsamında insan kaynakları departmanı personel ile yakından ilgilenerek tüm soru ve önerileri kabul eder. Şirket ve firmalarda aktif olarak çalışan tüm personelin organizasyon alanıyla, izin, rapor hastalık ve diğer tüm işleriyle yakından ilgilenen uzman insan kaynakları yöneticileri bu seviyeye gelirken gerekli tüm eğitimi almaları zorunludur.

İnsan Kaynakları Eğitimine Kimler Katılabilir?

Genel olarak firmaların ve büyük şirketlerin en önemli departmanlarından olan insan kaynakları görevi için bireylerin belirli bir eğitim seviyesinde olmaları gerekir.  İnsan kaynakları eğitimine düzenli katılarak, sonunda önemli bir sertifika edinerek firmalarda istihdam sağlanır. İş sektöründe önemli görevlerde yer almak isteyenlerin alacağı bu eğitimler çok kapsamlıdır. Eğitim merkezinde insan kaynakları eğitimini;

                          - Personel ve şirket yönetimi yapan orta ve üst düzey yöneticiler, lider vasfında olan kişiler

                          -Profesyonel şekilde iş hayatında olmak isteyenler

                          - İnsan kaynakları alanında var olmak isteyenler ve kendini geliştirmek isteyen öğrenciler ve işe alım sürecinde değişiklik isteyen yeni mezunlar alabilirler.

İnsan kaynakları Sertifikası Almak İçin Ne Yapılması Gerekir?

Büyük sektörlerin şirket ve firmalarında insan kaynakları departmanın da çalışmak için sertifika sahibi olunması zorunlu bir durumdur.  Profesyonel bir şekilde uzun yıllar bu alanda görev alınabilmesi için kaliteli merkezlerde insan kaynakları sertifikası için eğitimlere katılmak şarttır.  İlk aşamada merkeze ön başvuru yapmak ve bu alanda nelerin bilinmesi gerektiğini uzmanlar tarafından öğrenmek temel ilk konudur. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika için gerekli ders programları yakından takip edilmektedir.  Uzaktan ve yüz yüze eğitim aşamaları kurs bitirme belgesi verilir.

İnsan Kaynakları Sertifikası Dersleri ve Eğitim Aşamaları Nasıl İlerler?

İnsan kaynakları uzmanı olabilmek ve bu alanda gerekli görevlerde bulunabilmek için eğitimin tamamı bitirilmeli ve sertifika uygun şekilde edinilir. İnsan kaynakları sertifikası için 80 saat teorik ve 16 saat uygulama eğitimleri alınır.  Derslerin tüm ayrıntıları kursiyerlere aktarılarak sistemli şekilde MEB onaylı sertifikanın uygun şartlarda verilmesi sağlanır. Uzaktan eğitim ve 2 günlük yüz yüze eğitim aşamalarıyla kısa sürede insan kaynakları sertifikası verilir. Bu sertifikanın birçok alanda önemli olması ise kurs esnasında eğitmenler tarafından belirtilir.  İnsan kaynakları eğitim sertifikası eğitim aşamalarından sonra kursiyerlere özel dersler sonunda verilir.

İnsan Kaynakları Sertifikasının Sağladığı İş Fırsatları

Son yıllarda birçok firma kendilerini ön plana çıkarmak için ve ürettiği malları kısa sürede satabilmek için personel eğitimine çok önem verir. Bu alanda ise insan kaynakları uzmanları personel hakkında tüm işlerle ilgilenerek firmanın kalitesini ortaya koyar.  İnsan kaynakları sertifikasıyla bulunabilecek iş olanakları;            

 

  • İnsan kaynakları departmanları
  • Bordrolama ve özlük işleri alanı
  • Özel istihdam büroları
  • İşe alım ve işten çıkarma alanları
  • Tüm ilgili kamu kuruluşları

İnsan Kaynakları Uzmanlığı İle İlgili Püf Noktalar

Sistematik ve stratejik olarak insan kaynakları yönetiminde eğitim alan kişile, insan ilişkilerini çok iyi bilen, personelin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, istihdam içerisinde yer alan tüm çalışanların yanında olan insan kaynakları uzmanı, kendini sürekli geliştirerek aldığı sertifikanın üzerine sürekli bilgi ve beceri ekleyerek başarısını göstermeyi hedefler. Bu alanda ilgili eğitim merkezlerinde uygun ders programlarıyla ve kursiyerlerin ilgisi ile insan kaynakları sertifikası belirli bir sistem çerçevesinde verilmektedir.  MEB onaylı sertifikayla insan kaynakları uzmanlığına her zaman bir adım kadar yakın olunur.

İnsan Kaynakları Alanında Personele Verilen Ödül ve Uyarıların Ana Başlıkları

Personelin geniş alanda ödüllendirme sistemi, gösterilen performans sistemi, yüksek performanslı insan kaynakları sistemleri, eğitim ve geliştirme seansları,  işe alma, işe devam ve tüm personelin eşit imkânlarda çalışması ve eşit işe eşit maaşın ödenmesi konusundaki tüm detaylar aktarılır.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat