Başkent Kişisel Eğitim

CİNSEL TERAPİSİ SERTİFİKASI

İnsan bünyesi fizyolojik olarak bazı gereksinimlere ihtiyaç duyar.  Yemek, su, barınma ve cinsellik olarak tanımlanabilir. Cinsel hayatın çiftler arasındaki yeri oldukça önemlidir.  Ancak bazı durumlarda cinsel hayatın bozulduğu ve çiftlerin birbirlerine yaklaşamamalarının altında yatan nedenler uzman cinsel terapistler tarafından belirlenip psikolojik açıdan tedavi edilmektedir.

Cinsel Terapistlerinin Görevi Nedir?

Cinsel yaşam terapistleri, çiftlerin cinsel hayatını yeniden düzenler ve sorunun nereden kaynaklandığı konusunda aldıkları eğitimler ışığında çözümlendirmektedirler. Cinsel bozukluklar ve cinsel yaşamın yarattığı negatif anların daha kolay geçmesini sağlamak için çiftlere yardımda bulunurlar. Cinsel terapisi sertifikası almaya hak kazanan bireyler çiftlere bu konuda yardımcı olarak destek sağlarlar. Terapistler, psikolojik olarak cinsel yaşamın olması gereken kurallarını danışanlara aktararak mutlu bir birlikteliğin temelini atarlar.

Cinsel Terapist Nasıl Olunur?

Genel olarak “Cinselterapist” adı olarak bilinen meslek tanımı günümüzde cinsel terapisi şekliyle tanımlanmaktadır.  Cinsel terapisi sertifikası almak için gerekli eğitimi alan her kişi bu sertifikayla birlikte çiftlerin cinsel yaşamlarında ters giden durumları yoluna koyarak yanlarında olmaya çalışır. Cinsel terapisti meslek amaçlı yapmak isteyen herkes özel merkezlerin verdiği cinsel konulu eğitimlerle terapist olma hakkına sahiptir. Cinsel terapisti, eğitim saatleri tamamlandığında kazanılan sertifikayla kişiler birçok çifte yardımcı olabilmektedirler. Belirli bir programa dayalı eğitimlerin sonunda kazanılan Ricon Swiss Academy onaylı cinsel terapi sertifikası kazanılır.

Cinsel Terapistler Nerede Çalışabilir?

Psikolojik ve fizyolojik açıdan beden mutluluğu cinsel hayatın olumlu olduğu anlarda zirvede taşınır. Bu sebepten çiftler arasında cinsel uyumsuzluklar veya isteksizlikler yaşanıyorsa cinsel terapisi eğitimi alan kişiler bu konuda tüm desteği sağlamaktadırlar. Dünya Sağlık Örgütü( WHO) tarafından hazırlanan terapi eğitim dersleri eşliğinde cinsel terapistler hak ettikleri sertifikayı alarak istedikleri zaman istihdam edilebilirler. Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev alabilen cinsel terapist adayları sertifikalarının ışığında yüzlerce çiftin umut ışığı olurlar. Aile danışmanlık merkezleri, özel poliklinikler ve sağlık merkezlerinde istihdam sağlanabilir.

Cinsel Terapist Oturumları Nasıl Gerçekleşir?

Bu terapi yöntemi alanında birinci öncelikli amaç, danışılan birey ile terapist arasında güçlü iletişimin var olmasıdır. Çünkü cinsel problemler yaşayan kişi kendini ve ilişkisini rahatlıkla ifade etmelidir.  Cinsel hayatı kurtarmayı hedefleyen terapiste; oturum esnasında cinsel ilişki nasıl yaşanıyor? Ne tür engeller olabileceği düşünülüyor? Cinsel hayat nasıl eski haline ve heyecanına kavuşturulur? gibi sorular sorulmaktadır. Kişinin sabit bir partneri varsa birlikte terapi eğitim verilerek sorunun daha hızlı çözümlenmesi sağlanır. Cinsel hayatta önemli sebepler arasında gösterilen orgazm olunmaması veya erken boşalmalar sebebiyle yaşanılan tüm olumsuzluklar profesyonel eğitim oturumları eşliğinde yapılabilmektedir.

Cinsel Terapistlerin Eğitimleri Sırasında Alıştırmalı Taktikleri

İsteyen herkes cinsel yaşamın daha kaliteli ve daha özel olması için eğitimler alarak insanlara yardımcı olabilmektedir. Belirli bir saat ders eğitimine katıldıktan sonra kazanılan sertifika sayesinde cinsel hayatı yolunda gitmeyenler uzman terapistlerden destek alabilmektedirler.  Cinsel yaşamın durumunu ve hangi safhada olduğunu öğrenmek için danışan bireylerin açık olması önem arz eder. Sonrasında verilecek taktiklerle evde yapılan denemeler sonucundaki başarı terapistin doğru yolda olduğu göstermektedir.  Cinsel terapist tüm problemin nedenini ve olması gerekenleri verdiği pratik alıştırmalarla bir düzen çerçevesinde değerlendirir.

Cinsel Terapinin Amaçları

Cinsel terapisti olan bir birey önce verdiği tedavi programının amacını çok iyi bilmelidir.  Genel olarak bakıldığında cinsel performans baskısından tamamen kurtulma, korku ve utanç duygusunun bastırılması,  Kişinin kendini değerli hissetmesi için bedenini çok sevmesi gerektiğini bilmesi, Cinsel ihtiyacının olması, partner ile olan iletişimin cinsel hayata olan katkısı gibi amaçlar terapistin izlediği yolda en önemli araç olarak bilinmektedir.  Cinsel hayatın canlı olabilmesi için profesyonel cinsel terapistin desteği her zaman gerekir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat