Başkent Kişisel Eğitim

EĞİTİMDE OYUN ETKİNLİĞİ

Çocukların parlak geleceği, kaliteli oyun saatleri ve doğru eğitim programları ile daha sağlam temeller üzerine kurulur. Özellikle 0-6 yaş grubu çocukların oyun etkinlikleri ebeveynleri tarafından doğru yönlendirildiğinde mutlu, bilgili ve donanımlı çocukların olabileceği unutulmamalıdır. Bu kapsamda çocukların gelişimleri için anaokulu, kreş ve dengi okullarda verilen oyun etkinlikleri çok önemlidir. Çocukların hayal gücünü kullanmaları için yaratılan oyun fırsatları aracılığı ile birçok psikolojik problem de beraberinde çözüme kavuşturulur. Gizli kalan ve çocukların yaşam biçimini davranışlarını ve tutumlarını değiştiren olumsuz anlar oyun sırasında ortaya çıkaran ve uzman eğitimcilerin desteği ile ebeveynlere iletilir. Eğitimin oyun etkinlikleri ile tamamlanması başta çocukların mutluluğunu sonrasında ise ailelerin huzurunu getirecektir.

Eğitimde Oyun Etkinliğinin Önemi

Eğitimde oyun etkinliklerinin önemi gelecek nesillerin bilgili, özgüvenli ve mutlu olmalarından anlaşılır. Okul öncesi eğitime önem verildiğinde oyun etkinliklerinin yanında öğrenilen birçok konu çocukların daha donanımlı yetişmesini sağlar. Bu aşamada eğitimcilerin veya oyun uzmanlarının destekleriyle eğitimde oyun etkinliği çok çeşitli olarak uygulanmaktadır.  Eğitim çok küçük yaşlarda başlarsa geleceğinde kaliteli olacağı en net şekilde belli olur.  Çocuk oyun etkinliğinde uzman eğitimcilerin uyguladığı program kişiliklerin oluşmasında en önemli unsurdur.  Eğitim merkezlerine özel bu kapsamda oyun etkinlikleri küçük yaştaki çocuklara verilerek etkinliklerin yapılması sağlanır.

Eğitimde Oyun Etkinliği Sertifikasının Faydaları

Eğitimde oyun etkinliği genel olarak okullar, kreşler ve okul öncesi eğitim aşamalarında kullanılmaktadır.  Oyun etkinliği sertifikası ise ilgili merkezlerde verilen özel dersler sonucunda kazandırılır. Kişiler bu alanda kendilerini yeterli gördüklerinde çocukların hayatına sihirli bir değnek gibi dokunabilirler.  Meslek amaçlı yapılan oyun etkinlikleri birçok farklı statüde gerçekleşmektedir.  İçeriği bakımından alınan tüm eğitimler sonucunda çocukların oyun alanları daha çok genişleyecek ve uzman eğitimcilerin kattığı değerler geleceklerini inşa edecektir.

Eğitimde Oyun Etkinliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Bu alanda sertifika sahibi olmak için adayların ön başvuru yapmaları gerekir. Yapılan başvuru sonucunda ön kayıt ile ödeme ilgili yere yapılır. Uzman online eğitim aracılığı ile kursiyerlere danışman atanarak kullanıcı adı ve şifre belirlenir. Adaylar bu kullanıcı adıyla ilgili yere girerek oyun etkinliği kapsamındaki tüm dersleri görür.  Çocuk oyunları, çocuk bakımı ve daha birçok farklı alanda eğitimler verilerek MEB onaylı sertifika eğitim sonunda kursiyerlere verilir.  Derslerin eklenmesiyle başlayan eğitim yapılacak son değerlendirmeyle sona erecektir.

Eğitimde Oyun Etkinliği Sertifikası Nerelerde Kullanılır?

Kişiler belirli bir yaşa kadar olan çocukların oyun alanlarını genişletip onlarla kaliteli zaman geçirerek iç dünyalarını dışarıya vurmaları beklenir. Farklı oyunlar, değişik objelerle etkinliklerin yapılması birçok konuda fayda sağlayacaktır. Eğitimde oyun etkinliği sertifikası okullarda, kreşlerde, okul öncesi eğitimin verildiği yerlerde,  eğitim sektöründe, çocukların yer aldığı sağlık kurum ve kuruluşlarında kullanılabilir. Ayrıca bu meslek grubunda görev alan uzman eğitmenler sertifikalarını kullanarak yeni bir mesleğe adım atarlar. Oyun etkinliği sertifikası ile birçok alanda istihdam sağlanmaktadır.

Eğitimde Oyun Etkinliği Sertifikası Kapsamında İlgili Dersler

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında verilen müfredata uygun eğitimler belirli bir saat dilimi üzerinden verilir. Okul öncesi eğitimlerde müzik, oyun, resim ve daha birçok konu yer alırken belirlenen saat dilimi üzerinden yapılan eğitimler kişilerin bu sertifikaya bir adım daha yakın olmalarını amaçlar.  Çocuk gelişimi, oyun çeşitleri ve teknikleri, yaş grubuna göre oyun tercihleri gibi ders programları aracılığı ile okul öncesi eğitim verilen çocuklar daha uygun şekilde eğitilir. Eğitim kapsamına alınan çocukların eksiklikleri veya içinde yaşadığı problemlerde oyun sırasında alınan eğitimlerin verdiği tecrübeyle daha kolay anlaşılır.  Çocuk gelişimi ve eğitimi ders programlarına eksiksiz ve zamanında katılımın olması daha çok bilginin ve teorinin katılması anlamını taşımaktadır. Eğitimde oyun etkinliği sertifikaları MREB onaylı olması nedeniyle geçerliliği oldukça önemli bir paya sahiptir.  Doğru zamanda ve doğru şekilde eğitimde oyun etkinlikleri başarıya götürür.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

TOP
Formu Doldurun, Sizi Arayalım
WhatsApp chat